/Files/images/prav.jpg

КОДЕКС ЧЕСТІ УЧНЯ ХСШ№ 50

1. Люби свою країну, свій народ.

2. Виявляй вчителю пошану і слухняність на словах і на ділі.

Ян Амос Коменських

3. Дивись на вчителя, як на живий приклад та намагайся наслідувати його в усьому.

Ян Амос Коменських

4. Остерігайся як-небудь образити вчителя.

Ян Амос Коменських

5. Не кури, це шкодить твоєму здоров’ю та оточуючих.

6. Не вживай спиртне, це шкодить твоєму здоров’ю.

7. Не будь байдужим. Будь ввічливим та уважним до людей.

8. Поважай шкільну і суспільну власність. Бережи природу, довкілля.

9. Прагни завжди бути чесним із собою й іншими.

10. Будь відвертим у словах та вчинках, продумуй свої дії.

11. Виконуй правила безпеки.

12. Підтримуй високий рівень поведінки і мови. Не вживай грубі вислови.

13. Не перебивай співрозмовника, рахуйся з його думкою.

14. Будь уважним, чемним, вихованим, толерантним.

15. Тримай у чистоті та порядку своє робоче місце, гімназію. Поважай працю інших.

16. Підтримуй честь школи в позаурочний час, під час екскурсій, походів, змагань тощо.

17. Не спізнюйся на уроки.

18.Слідкуй за власною гігієною, своїм зовнішнім виглядом.

19. Форма одягу та взуття повинна відповідати діловому стилю.

20. Будь активним, цілеспрямованим, ініціативним, доводь розпочату справу до кінця сам .

21. Піклуйся про молодших, будь для них хорошим прикладом.

22. Зробив своє – допоможи іншому.

23. Не ледарюй, коли всі працюють.

24. Шануй батька та матір своїх, свій рід.

25. Люби все живе на Землі.

* * *

Ніхто не може тебе ображати! Ніхто не може тебе принижувати! Ніхто не може над тобою знущатися! Ніхто не може тебе бити!

(Конвенція ООН про права дитини визначає, що жодна дитина не може бути об’єктом незаконного посягання на її честь і гідність. Дитина має право на законний захист від такого втручання або посягання.)

Твої права записані у: Конвенції ООН про права дитини; Конституції України; Законі України «Про охорону дитинства»; Законі України «Про освіту»; Законі України «Про загальну середню освіту».

Жоден учень, учитель, батьки або стороння людина не може: ображати або принижувати тебе; ставити в куток; смикати за волосся; бити.

(Закон України «Про освіту» зобов’язує педагогічних працівників поважати гідність дитини, учня, студента; захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.)

Якщо тебе образили у школі, ти можеш: попросити захисту в учителів, які повинні захищати від погроз та насильства інших учнів, педагогів та будь-яких дорослих; звернутися до директора, який повинен зобов’язати вчителів захищати тебе.

(Закон України «Про освіту» покладає забезпечення безпечних умов навчання у навчальних закладах на їхнього власника або керівника навчального закладу.)

Якщо тебе образили на вулиці, ти можеш попросити захисту в: батьків; учителів; міліціонерів; інших дорослих.

(Згідно з Законом України «Про охорону дитинства» діти мають право особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших уповноважених органів для захисту своїх прав, свобод і законних інтересів та зі скаргами про їх порушення.)

Якщо тебе образили вдома, ти можеш звернутися до: вчителів, директора, міліціонерів.

Всеукраїнська дитяча «гаряча лінія»

0-800-500-21-80 (безкоштовно)

НЕ ОБРАЖАЙ ІНШИХ!

За вчинені правопорушення до тебе можуть застосувати: штраф; громадські роботи у вільний від навчання час; арешт; позбавлення волі.

Пам’ятай про відповідальність перед Законом! Якщо ти вчинив правопорушення до 14 років, за це каратимуть твоїх батьків. Саме вони мають відповідати за дії, якими ти зашкодив іншій людині. З 14 років за завдану шкоду ти відповідаєш самостійно, а також несеш кримінальну відповідальність за тяжкі злочини.

Попередня Грудень 2019 Наступна