Як написати реферат (пам'ятка школяру)

· Якщо Вам в школі задали написати реферат, в такому випадку Вам належить стати дослідником, навчитися працювати самостійно.

· Перш за все, постарайтеся чітко сформулювати тему реферату, яка б коротко виражала його суть.

· Подумайте, які питання і в якій послідовності Вам необхідно розкрити в процесі роботи. Це допоможе вам скласти чіткий план реферату.

· Найважливіший етап в підготовці реферату - вивчення літератури з даної теми. Відібрати її Вам допоможе бібліограф Комп'ютерної бібліотеки.

· За систематичного каталогу визначте коло основної літератури по темі: збірки, роботи окремих авторів

.· За алфавітним каталогом познайомтеся з назвою інших видань даних авторів, які можуть Вам знадобитися.

· Рекомендуємо Вам скористатися електронним каталогом, де представлені всі видання, що знаходяться в Муніципальних бібліотеках міста.

· Читаючи обрані книги та статті, зверніть увагу на посилання авторів на джерела, так як вони можуть зацікавити Вас вже в ході більш детального знайомства з темою.

· Виписки робіть на картках, зручних для подальшої обробки та систематизації матеріалу.

· Обсяг підготовленої роботи багато в чому залежить від мети вашого реферату та характеру порушених проблем.

· Реферат пишіть за таким планом:

- Введення;

- Основна частина;

- Висновок.

· У вступі поясніть, чим Ви керувалися, вибираючи дану тему, покажіть її важливість і актуальність.· Розкриваючи зміст теми, пишіть логічно, послідовно, висловлювання авторів не забудьте взяти в лапки, над якими обов'язково поставте порядковий номер цитати, а в примітках зробіть виноски: вкажіть прізвище автора, назва твору, місце і рік видання, відповідну сторінку.· Не прагніть затушувати складні, суперечливі моменти. Потрібно представляти різні думки різних авторів з даної теми, проблеми.· У висновку сформуйте основні висновки, до яких Ви прийшли. Постарайтеся обгрунтувати, що дала вам робота над даною темою. Наприкінці прикладіть список літератури (бібліографію), яку Ви використовували. І навіть якщо Ваш реферат не стане новим словом в науці, він стане відкриттям раніше невідомого особисто для Вас.Успіхів Вам!

Кiлькiсть переглядiв: 245

Новини

Календар

Попередня Листопад 2019 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930