9 листопада -

День української писемності і мови

/Files/images/den_ukr-pisemnosti_format_a-3.jpg

Свято встановлене у листопаді 1997 року Указом Президента України. Відзначається щорічно 9 листопада в день пам'яті преподобного Нестора Літописця
Нестор народився у 50-х роках XI століття у Києві. У 17 років став послушником Києво-Печерського обителі. Основною його діяльністю в монастирі була книжкова справа. Став творцем перших зразків древньоруської житійної літератури - "Читання про Бориса і Гліба" і "Житіє Феодосія Печерського", написані в 80-х роках ХІ ст.

***

Успіхи людини в житті, її взаємини з іншими членами суспільства значною мірою залежать від уміння спілкуватися. Мова – найважливіший універсальний засіб спілкування людей, до якого можуть входити, крім висловлення думок, почуття і волевиявлення. Українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу.
Видатний знавець української мови Д. Павличко писав: «Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі. Геніальні композитори Моцарт і Бетховен, Глинка й Чайковський, Барток і Стравінський скористалися українськими мелодіями у своїй творчості, а це значить, що вони чули вібрацію найвищих небес нашої мови.
Українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов'янську родину і світову славу. Вона має все».
Українська мова мала статус, близький до державного, вже у XIV – першій половині XVI століття, оскільки функціонувала в законодавстві, судочинстві, канцеляріях, державному і приватному листуванні.

За матеріалами сайтів news.liga.net і www.imk.ua

Кiлькiсть переглядiв: 876

Новини

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930