ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

/Files/images/slide_1.jpg

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні –

на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
«Небесна Сотня»— прийнята в Україні збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Революції Гідності) Це протестувальники, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Майдану
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…».

Звернення Міністерства освіти і науки України
до педагогів, учнів, студентів та батьків
щодо дня Героїв Небесної Сотні та пошанування українських захисників
Рік Революції Гідності та російсько-української війни на сході країни стали переломними історичними подіями. Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.
Звертаємося до педагогів, учнів, студентів та батьків із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників. І тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.
20 лютого – у День Героїв Небесної Сотні, а також щорічно – у День захисника України 14 жовтня пам’ятаймо про них, знайомих і не знайомих; вони виконали свій обов’язок перед народом і країною.
Також вважаємо, що в час, коли кращі люди нашої країни жертвують своїм життям і здоров’ям заради нас, творять історію нових Збройних Сил України, відзначати, нехай навіть «за звичкою», 23 лютого - скасований як свято Указом Президента №806/2014 від 14 жовтня 2014 року день армії чужої держави, яка забирає життя українських громадян і плюндрує українську землю, було б і непатріотично, і аморально.
Маємо власну країну, власну історію, власну армію, власні свята, власну гідність.

Указ Президента України від 11 лютого 2015 року №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні»

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ ТА АГРЕСІЯ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ: Науково-методичні матеріали Міністерства освіти і науки України
Науково-методичні матеріали. Революція Гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України
Музей Майдану (Український інститут національної пам'яті)