Гастролі Дитячого балетного театру Харківської хореографічної школи в Китаї.

Світ XXI століття неможливий без єднання країн і культур, без тісного взаємозв'язку між народами в різних областях людської діяльності. Особливо плідним і значущим виявляється взаємообмін між дітьми. Давні творчі і дружні стосунки пов'язують Дитячий балетний театр м.Харкова (Україна) з культурними організаціями Китаю. Підтвердженням тому стала вже 11 фестивально-гастрольна поїздка в Китай, в рамках глобальної програми «Відкриті двері в мистецтво», яка тривала цілий місяць (з 20 грудня 2019 по 21 січня 2020).

Трупа Дитячого балетного театру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Наталії Олександрівни Ржевской показала китайським дітям найулюбленішу казку «Білосніжка і сім гномів». За час гастролей трупа проїхала понад 9500 кілометрів по Китаю, відвідала 14 найбільших міст, а саме: Пекін, Регіт, Тяньцзінь, Хефей, Нінбо, Фучжоу, Хайкоу, Ліншуй, Шеньчжень, Наньнін, Вухань, Ханчжоу, Чжоушань, Ченьчжоу, де показала майже 20 вистав в кращих театрах країни.

Приємно було кожен раз бачити повні зали маленьких захоплених глядачів, які брали наших артистів з незвичайним захопленням і громом оплесків. Уже перший спектакль в Пекіні пройшов з приголомшливим успіхом, при повному аншлагу, що задало тон всьому туру.

Окремим сюрпризом в закінченні туру став візит маленьких харків'ян в гості до Національної балетній трупі Китаю, на святкування 60-річчя китайського балету, яке припало якраз на дні завершення гастролей. Наші діти були присутні на класах китайських артистів балету, а потім відбувся Гала-концерт національної балетної трупи Китаю, за участю і наших маленьких артистів, на якому був присутній консул України в Китаї.

Відбулася масштабна культурна програма, що відрізняється глибоким усвідомленням і розумінням значення розвитку значення розвитку культури, гармонії духовності, творчості і природи. Виступи Дитячого балетного театру сприяють зближенню народів різних континентів і країн, підняття престижу української балетного мистецтва.